kazalec za vodo!!!

Motor, menjalnik....

Moderator: Zlatka aus

Odgovori
Uporabniški avatar
pero dagi
Prispevkov: 296
Pridružen: 02 Jan 2011 18:36
Moj vozni park vsebuje: VW T3 1.9d
Kraj: suha pri škofji loki

kazalec za vodo!!!

Odgovor Napisal/-a pero dagi »

Drugo jutro zapored se mi je zgodilo da se je temperatura (po kazalcu sodeč) dvignila na kritično, tako, da je lučka začela utripati... utripa kakih deset sekund, nato pa v treh sekundah pade nazaj na delovno temperaturo (malo pod polovico). Kaj se mu meša? ob 5:30 zjutraj, ko grem na šiht, pa ja ni tako vroče, da bi se motor toliko segrel :). pa tudi če bi se, se nebi v treh sekundah nazaj ohladil... je tako?
jabac
Prispevkov: 7
Pridružen: 10 Jan 2011 17:33

Re: kazalec za vodo!!!

Odgovor Napisal/-a jabac »

To se zgodi tudi ce je premalo vode v zgornji posodi. Sem tudi jaz mislil da je je zadosti, ampak je ni bilo(smo videli potem ko smo prekopali pol avta in iskali napako). Na koncu sem dolil 3 deci vode in je lucka cudezno ugasnila. Aja je bil pa pokrovcek expanzije ze malo bogi. Lp Jabac
Uporabniški avatar
pero dagi
Prispevkov: 296
Pridružen: 02 Jan 2011 18:36
Moj vozni park vsebuje: VW T3 1.9d
Kraj: suha pri škofji loki

Re: kazalec za vodo!!!

Odgovor Napisal/-a pero dagi »

zgornji posodi? katera je to? una zadaj verjetno ne.. kaj pa sje una pod levim sprednjim kolotekom?
Uporabniški avatar
Anton aus
Ta glavn
Prispevkov: 1513
Pridružen: 03 Dec 2010 17:53
Kraj: Črnomelj - Izlake

Re: kazalec za vodo!!!

Odgovor Napisal/-a Anton aus »

Une so iberlauf za gorivo obe leva in desna.
Expert za aircooled T3
Uporabniški avatar
ideja
Prispevkov: 1168
Pridružen: 05 Dec 2010 10:47

Re: kazalec za vodo!!!

Odgovor Napisal/-a ideja »

8-) Živ 8-)
Pri motorju imaš dve posode.Ena je funkcijskim zamaškom,v kateri nesme zmanjkati vode,druga pa je pri registrski tablici s čepom.Ta služi temu,da ne polivaš hladilne tekočine po cesti,ko se le ta segreje na kritično temperaturo.
Uporabniški avatar
Anton aus
Ta glavn
Prispevkov: 1513
Pridružen: 03 Dec 2010 17:53
Kraj: Črnomelj - Izlake

Re: kazalec za vodo!!!

Odgovor Napisal/-a Anton aus »

O, Ideja is back.
Expert za aircooled T3
Uporabniški avatar
ideja
Prispevkov: 1168
Pridružen: 05 Dec 2010 10:47

Re: kazalec za vodo!!!

Odgovor Napisal/-a ideja »

8-) Živ 8-)
Ja nazaj,z nekoliko več znanja o vodi,saj sem bil zopet edini,ki ni imel problemov z vodo,čeprav se vozim max 90 km/h.Sem imel zopet intervencijo v kampu,samo nimam fotodokumentacije.
Ja,voda še za v čevelj ni dobra :lol:
jaka666
Prispevkov: 24
Pridružen: 01 Nov 2011 11:15

Re: kazalec za vodo!!!

Odgovor Napisal/-a jaka666 »

men se pa kazalec za vodo sploh ne dvigne na delovno temperaturo. dans sm nardil cca 50 km da je prešel v prvo polje (bele barve) vendar je po kkratkem času spet padel nižje?!
a je mogoče da se motor sploh ne zagreje na delovno temp?. ali je kaj narobe s tipalom za vodo?. (res je mal sumljivo)
poleg tega se mi dodatna črpalka za kroženje vode sploh ne zalaufa ko ugasnem avto???

hvala. lp

Jaka
Uporabniški avatar
ideja
Prispevkov: 1168
Pridružen: 05 Dec 2010 10:47

Re: kazalec za vodo!!!

Odgovor Napisal/-a ideja »

8-) Živ 8-)
Obtočna črpalka pozimi redkokdaj zalavfa.Ga boš moral kar dobro na Črnivec pognat,da bo na vrhu mogoče delala.
Kazalec temperature pa tudi meni zdaj,ko je mraz nekje pod polovico čepi,bomo videli,kaj bo,ko se malo otopli.
jaka666
Prispevkov: 24
Pridružen: 01 Nov 2011 11:15

Re: kazalec za vodo!!!

Odgovor Napisal/-a jaka666 »

tudi poleti se je redkokdaj postavil navpično, tako da sem bil malo skeptičen. potem se pa spomnim obdobja pred novim letom ko je kazalec na vsaki relaciji skoraj dosegel navpično stanje ali malo malo čez. odkar pa sem zamenjal posodo za vodo in obtočno črpalko, ta še ni šel čez belo polje :D
zanimivo.
Odgovori