vzmetenje

Motor, menjalnik....

Moderator: Zlatka aus

Odgovori
Uporabniški avatar
pero dagi
Prispevkov: 296
Pridružen: 02 Jan 2011 18:36
Moj vozni park vsebuje: VW T3 1.9d
Kraj: suha pri škofji loki

vzmetenje

Odgovor Napisal/-a pero dagi »

Ko takole od strani opazujem mojo trojkico se mi porajajo zamisli kako bi izgledalo če bi bila nižja za 10 cm... Kaj narediti, kaj kupiti? Ali obstaja varjanta da ga znižam za nekih 7 ali 8 cm in hkrati ne izgubi te udobnosti ki jo imam zdej. kaj je najboljša in najcenejša varjanta?
Uporabniški avatar
ideja
Prispevkov: 1168
Pridružen: 05 Dec 2010 10:47

Re: vzmetenje

Odgovor Napisal/-a ideja »

8-) Živ 8-)
Za nekatere je znižan lepši za druge ne.Ovisno od okusa in od stila kompletnega avta.Tovarna je zadevo naredila optimalno,vsako spremijanje pa za sabo potegne določene posledice,toda če neboš pretiraval in naredil vse kot je potrebno neboš izgubil vse udobnosti.Se pa da dobiti,kar nekaj setov za znižanje od različnih proizvajalcev,zato najbolje,da malo pobrskaš po netu,ali pa pocukaš Antona za rokav.
Uporabniški avatar
B.P.
Prispevkov: 26
Pridružen: 04 Jan 2011 12:34
Kraj: cerkno

Re: vzmetenje

Odgovor Napisal/-a B.P. »

Živjo

Na moji trojkici imam vgarjene vzmeti znamke FK, ki so po podatkih nižji za -45 vendar v resnici je okol -75 vsaj pri meni. imam jih na avtu 10k km, udobje je še vedno, edin kar je če zapelješ v kako luknjo, te zabije ko ... Cena za vzmeti je bila približni 155€, kupil sem jih na ebayu. Lahko se zmeniva in se dobiva na pivu in greva na probno vožnjo.
Uporabniški avatar
Anton aus
Ta glavn
Prispevkov: 1513
Pridružen: 03 Dec 2010 17:53
Kraj: Črnomelj - Izlake

Re: vzmetenje

Odgovor Napisal/-a Anton aus »

Dobro napisano udobje je še zmeraj, ampak ko zapelješ v jamo te zabije....to več ni udobje ker v SLO ni drugega po lokalnih cestah kot same jame :lol: :lol: :lol:

Drugače se pa pri teh poceni firmah kot so FK podatki ne ujemajo z realnostjo glede višine. Malo boljša firma je H&R

http://www.ebay.de/itm/H-R-FEDERN-VW-BU ... 5d2dc7fb81


Imaš pa trenutno ene rabljene nove po ugodni ceni.

http://www.ebay.de/itm/H-R-Tieferlegung ... 3a6d99252a
Expert za aircooled T3
Uporabniški avatar
pero dagi
Prispevkov: 296
Pridružen: 02 Jan 2011 18:36
Moj vozni park vsebuje: VW T3 1.9d
Kraj: suha pri škofji loki

Re: vzmetenje

Odgovor Napisal/-a pero dagi »

Aha, potem amortizerji ostanejo isti? Sej tako nakako sem razmišljal nekje med 100 in 150, maximum 200 euri, več pa ne dam za vzmetenje... Vidim da ima ebay kar pnudbe, samo kaj ko so dražbe.. pa še paypala nimam, tako da antone, veš kaj potrebujem, če boš slučajno našel kaj uporabnega zame bi se priporočal :)
Uporabniški avatar
ideja
Prispevkov: 1168
Pridružen: 05 Dec 2010 10:47

Re: vzmetenje

Odgovor Napisal/-a ideja »

8-) Živ 8-)
Evrčke,kaj pa drugega :?:
Uporabniški avatar
Anton aus
Ta glavn
Prispevkov: 1513
Pridružen: 03 Dec 2010 17:53
Kraj: Črnomelj - Izlake

Re: vzmetenje

Odgovor Napisal/-a Anton aus »

pero dagi napisal/-a:Aha, potem amortizerji ostanejo isti? Sej tako nakako sem razmišljal nekje med 100 in 150, maximum 200 euri, več pa ne dam za vzmetenje... Vidim da ima ebay kar pnudbe, samo kaj ko so dražbe.. pa še paypala nimam, tako da antone, veš kaj potrebujem, če boš slučajno našel kaj uporabnega zame bi se priporočal :)
Pa kaj če so dražbe pač sodeluješ dokler lahko ko je predrago odstopiš od licitacije, imaš pa dostikrat tudi sofort kaufen kar pomeni takojšen nakup. Paypala tudi jaz nimam in ga sem do sedaj samo enkrat od 77 nakupov do sedaj potreboval. Paypal bolj potrebuješ če kupuješ od Kitajcev. Jaz vse kaj licitiram grem potem na banko plačat iz računa na račun in to je to. Se pravi kot je rekel Bojan potrebuješ samo Everčke. :lol: :lol: :lol:

Glede vzmetenja je pa tako najboljša varijanta novi fedri in novi amortizerji se pravi spuščen avto z klasičnimi oljnimi amortizerji ni to to: Ili sve ili ništa. :D
Expert za aircooled T3
Odgovori