menjalnik?

Motor, menjalnik....

Moderator: Zlatka aus

JureKo
Prispevkov: 91
Pridružen: 24 Jan 2012 20:44

Re: menjalnik?

Odgovor Napisal/-a JureKo »

Anton,

Maš mogoče kake izkušnje z AAP menjalnikom na 1,6TD. Po tabeli bi moral avto v 5. brzini pri 3200 rpm iti nekje 105-110kmh kar bi bilo idealno! Je to dvoje kompatibilno in če je kake so kaj cene tega menjalnika!
Uporabniški avatar
Zlatka aus
Druga ta glavna
Prispevkov: 205
Pridružen: 04 Apr 2011 07:19
Kraj: Mozirje-Izlake

Re: menjalnik?

Odgovor Napisal/-a Zlatka aus »

Menjalnik AAP imam jaz na kasonarju to je v osnovi menjalnik od wbx-a, potrebno zamenjat zvon in osovino. Glede brzine je pa tko neki kot si napisal, prilagam ti tudi sliko.


Slika


Tukaj imaš opisano kako zamenjaš zvon na menjalniku.


http://vwt3klub.com/delavnica/74-zamenj ... niku-vw-t3


LP

Anton
Če bi nekateri ljudje skočili z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili!
Uporabniški avatar
Anton aus
Ta glavn
Prispevkov: 1513
Pridružen: 03 Dec 2010 17:53
Kraj: Črnomelj - Izlake

Re: menjalnik?

Odgovor Napisal/-a Anton aus »

Še ta podatek to je merjeno z gumami 195/65/15, ki so malo nižje kot original 185R14C.
Expert za aircooled T3
Uporabniški avatar
ideja
Prispevkov: 1168
Pridružen: 05 Dec 2010 10:47

Re: menjalnik?

Odgovor Napisal/-a ideja »

Zlatka aus napisal/-a:Menjalnik AAP imam jaz na kasonarju to je v osnovi menjalnik od wbx-a, potrebno zamenjat zvon in osovino. Glede brzine je pa tko neki kot si napisal, prilagam ti tudi sliko.


Slika


Tukaj imaš opisano kako zamenjaš zvon na menjalniku.


http://vwt3klub.com/delavnica/74-zamenj ... niku-vw-t3


LP

Anton
8-) Živ 8-)
Tako se vozim jaz z 1.6 td in 3H menjalnik.
JureKo
Prispevkov: 91
Pridružen: 24 Jan 2012 20:44

Re: menjalnik?

Odgovor Napisal/-a JureKo »

Znači:
dobim menjalnik AAP, iz svojega ABH menjalnika vzamem zvon in osovino ter ju prestavim na AAP menjalnik in je zadeva rešena!
Potem pa je tu še montaža! Ali paše normalno not ali je treba kaj predelati (nosilci....)
Veš za kak AAP menjalnik in kakšna je cena?
Koliko bi ti računal za menjavo vsega skupi?
Uporabniški avatar
Zlatka aus
Druga ta glavna
Prispevkov: 205
Pridružen: 04 Apr 2011 07:19
Kraj: Mozirje-Izlake

Re: menjalnik?

Odgovor Napisal/-a Zlatka aus »

Cena menjalnika pri Antonu okrog 550 eur, a trenutno nobenega na zalogi. Za kvalitetno!!! menjavo (povrsno on ne zna delat :D ) pa ti vzame cca. 200 eur.
Če bi nekateri ljudje skočili z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili!
JureKo
Prispevkov: 91
Pridružen: 24 Jan 2012 20:44

Re: menjalnik?

Odgovor Napisal/-a JureKo »

Torej:
550 +200+malca+pivo+potni stroški+potrošni material.... Pa sem na jurja!
Bom reko šefu za povišico, pa če odobri se čujemo, drgač pa vozim do nadaljnega 90km/h
:lol: :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
Zlatka aus
Druga ta glavna
Prispevkov: 205
Pridružen: 04 Apr 2011 07:19
Kraj: Mozirje-Izlake

Re: menjalnik?

Odgovor Napisal/-a Zlatka aus »

:lol: :lol: :lol: No, glede na to, da dela to v naši Ausovi delavnici, predvidevam, da sem za malico in pivo jaz zadolžena. Pa še zate bi se kakšno pivce našlo, tako da ni tako hudo, hehe...
Sicer pa najbolje, da Anton sam pove, to ti jaz na blef govorim. V tvoje dobro upam, da ne bo cena še višja haha

LP
Če bi nekateri ljudje skočili z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili!
Uporabniški avatar
Anton aus
Ta glavn
Prispevkov: 1513
Pridružen: 03 Dec 2010 17:53
Kraj: Črnomelj - Izlake

Re: menjalnik?

Odgovor Napisal/-a Anton aus »

Ja nimam kaj rečt, ta moja Ausica obvlada vse, ja Jure tako je kot je napisala edino se vrži v iskanje menjalnika ker od časa do časa se dobi kje menjalnik tudi dosti ceneje.

Ideja kaj se tiče hitrosti je pa odvisno od točnosti števca, obratomerja in velikost gum, po izračunih je AAP hitrejši od 3H za 5km/h.
Expert za aircooled T3
fida75
Prispevkov: 4
Pridružen: 24 Maj 2015 21:22
Moj vozni park vsebuje: VW T3 1987 1.6D

Re: menjalnik?

Odgovor Napisal/-a fida75 »

Pozdravljeni,

imel bi eno vprašanje in sicer me zanima če bi na 1.6D motor lahko dal menjalnik z bencinarja? Gre pa za: trenutno na avtomobilu DY menjalnik, montiralo pa bi se AGT menjalnik.

Hvala za odgovore.

LP Matej
Odgovori