menjalnik?

Motor, menjalnik....

Moderator: Zlatka aus

Uporabniški avatar
Anton aus
Ta glavn
Prispevkov: 1513
Pridružen: 03 Dec 2010 17:53
Kraj: Črnomelj - Izlake

Re: menjalnik?

Odgovor Napisal/-a Anton aus »

JureKo napisal/-a:Gledam po temle linku, pa mi neki ni jasn!
http://www.rjes.com/html/gearbox_types.html

Jaz imam 1,6 TD in 4 brzinski menjalnik! Če je to original potem bi naj po tabeli to bil menjalnik z onako ABH ali ABS. Pri obeh so navedena enaka prestavna razmerja! V čem je torej razlika??
Pa še to, pri menjalnikih AGZ, AHA, AHF, AKK, AVF, AVS, AVU je pod število prestav navedeno 4+G?? Kaj pomeni ta G??

LP
Med ABH in ABS ni razlike sem pogledal v prestavnih razmerjih res ni razlike je pa razlika v zapori diferenciala ABS ima 40% zaporo.

G pomeni pa Gebirgsübersetzung.
Expert za aircooled T3
Uporabniški avatar
ideja
Prispevkov: 1168
Pridružen: 05 Dec 2010 10:47

Re: menjalnik?

Odgovor Napisal/-a ideja »

8-) Živ 8-)
Ta G pomeni le to,da ima avto res pet prestav,ampak avto nima pete prestave ampak ima še eno počasnejšo-močnejšo prvo prestavo.Takole malo bolj po domače povedano.
JureKo
Prispevkov: 91
Pridružen: 24 Jan 2012 20:44

Re: menjalnik?

Odgovor Napisal/-a JureKo »

Aha, OK, vse jasno :)
Kje je na menjalniku oznaka, oz. kako vem kateri je moj?
Uporabniški avatar
ideja
Prispevkov: 1168
Pridružen: 05 Dec 2010 10:47

Re: menjalnik?

Odgovor Napisal/-a ideja »

8-) Živ 8-)
Če je še vse priginal,lahko pogledaš na nalepko pod varovalkami,ali pa v skrajnem primeru pogrneš deko in z dratperšno pod avto in direkt iz menjalnika prebereš.
Uporabniški avatar
Anton aus
Ta glavn
Prispevkov: 1513
Pridružen: 03 Dec 2010 17:53
Kraj: Črnomelj - Izlake

Re: menjalnik?

Odgovor Napisal/-a Anton aus »

Iza tretjega rebra pod stikalom za rikverc luč.
Expert za aircooled T3
JureKo
Prispevkov: 91
Pridružen: 24 Jan 2012 20:44

Re: menjalnik?

Odgovor Napisal/-a JureKo »

Gledam spet na temu linku od kozoroga, pa mi neki ni jasn!
Kolikor tu piše, imajo menjalniki od bencinarjev manjše številke prestavnih razmerij: Po tej tabeli bi naj menjalniki od becinarjev pri istih obratih dosegali večje hitrosti kot od dizlov! To pa mi najbolj logično, če je dejstvo, da bencinar laufa na večjih obratih kot dizl...
Ne vem, ne spoznam se najbolj na to in mogoče strelam buče...

Imam menjalnik ABH. Ali je mogoče ta menjalnik kako podaljšati oz mu spremeniti "final drive" da bi bil hitrejši??
JureKo
Prispevkov: 91
Pridružen: 24 Jan 2012 20:44

Re: menjalnik?

Odgovor Napisal/-a JureKo »

Na netu sem najdo celo morje nekih enačb po katerih ozračunaš hitrost avta... Po vseh bi mogo moj avto it najmanj 200km/h. Če vpisujem podatke v raznorazne avtomatske kalkulatorje, ki se najdejo na spletu pa vedno dobim rezultat

Vehicle speed= NaN WTF to pomeni!!!

Tole gledam, sicer je nerazumno drago ampak sem prepričan, da se da to mnogo ceneje dobit!
http://www.syncro-bernd-jaeger.de/ENGLI ... eller.html

Če razumem prav, bi moral imeti s temi zobniki "final ratio" 4,14 kar bi se po moje konkretno poznalo na hitrosti, glede na to, da imam sedaj 5,43...

V glavnem, kaj naj naredim, da bo ta jajca šla malo hitreje za najmanj dnarja....

LP
Uporabniški avatar
ideja
Prispevkov: 1168
Pridružen: 05 Dec 2010 10:47

Re: menjalnik?

Odgovor Napisal/-a ideja »

8-) Živ 8-)
Jure,karkoli narediš,vedi,da je T3 najbolje vozen med 90 in 110 km/h.
Če bi se rad vozil hitreje,mislim da T3 ni pravi avto zate.
JureKo
Prispevkov: 91
Pridružen: 24 Jan 2012 20:44

Re: menjalnik?

Odgovor Napisal/-a JureKo »

Se popolnoma strinjam s tabo! Rad bi se po avtocesti peljal nekje 100+, max 110. Nikakor pa mi ni za hodit na avtocesto, če mi je top speed 90, vse kar se pa več pelem so pa že previsoki obrati (vsaj po posluhu). Kakih 10 km/h več kot gre sedaj, pa bom popolnoma zadovoljen!
Uporabniški avatar
Anton aus
Ta glavn
Prispevkov: 1513
Pridružen: 03 Dec 2010 17:53
Kraj: Črnomelj - Izlake

Re: menjalnik?

Odgovor Napisal/-a Anton aus »

ABH ti je prekratek menjalnik, če ga hočeš predelat mu moreš zamenjat razmerje diferenciala kar seti pa ne splača bolje nabavi drugi menjalnik ki ima razmerjere 4,571. Se pa strinjam s tem avto mora iti po AC cca 100km/h s cca 3200 obrati kar je več ni zdravo za motor sevededa govorimo o tem da se s temi obrati pelješ tudi eno uro da gasa ne spustiš na momente ga pa lahko tudi nabiješ na 4 jurje.
Expert za aircooled T3
Odgovori