bremze

Motor, menjalnik....

Moderator: Zlatka aus

Odgovori
Uporabniški avatar
pero dagi
Prispevkov: 296
Pridružen: 02 Jan 2011 18:36
Moj vozni park vsebuje: VW T3 1.9d
Kraj: suha pri škofji loki

bremze

Odgovor Napisal/-a pero dagi »

Imam problem... pri kombiju sem menjal diske in pliščice, sedaj pa mi ne primejo bremze kot bi morale.. Načeloma lepo primejo le na vsake toliko časa pedal za bremze samo 'pade not' in ne primejo bremze... Dokaj nevarno! :| Treba je poudariti, da čeljusti iz oljnega sistema nisem odklapljal, tako da olja ni nič manj kot prej. Res pa je, da sem moral s cvingo stisniti batke not, da sem sploh skupaj dobil diske in pakne in je olje potisnilo gor v posodico. Zato sem odzračil bremze da sem dobil pravi nivo olja v posodici.
V čem je torej problem?
Mogoče glavni zavorni cilinder?
Uporabniški avatar
ideja
Prispevkov: 1168
Pridružen: 05 Dec 2010 10:47

Re: bremze

Odgovor Napisal/-a ideja »

8-) Živ 8-)
Zamenjaj kompletno zavorno tekočino in nekajkrat močno zaviraj,po temeljitem prezračevanju seveda.
Uporabniški avatar
Zlatka aus
Druga ta glavna
Prispevkov: 205
Pridružen: 04 Apr 2011 07:19
Kraj: Mozirje-Izlake

Re: bremze

Odgovor Napisal/-a Zlatka aus »

Po preteklih izkušnjah svetujem sledeče: prevozi 50km z dosti zaviranja in zadeva se bo normalizirala. Preizkušeno na dveh avtih.
Če bi nekateri ljudje skočili z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili!
Uporabniški avatar
MOTO
Prispevkov: 35
Pridružen: 10 Avg 2012 02:54
Kraj: Škale

Re: bremze

Odgovor Napisal/-a MOTO »

Pozdrav !
Če pedal pade na prazno not, zagotovo ni tekočine (zrak) ali pa je glavni cilinder FUČ.
Uporabniški avatar
pero dagi
Prispevkov: 296
Pridružen: 02 Jan 2011 18:36
Moj vozni park vsebuje: VW T3 1.9d
Kraj: suha pri škofji loki

Re: bremze

Odgovor Napisal/-a pero dagi »

MOTO napisal/-a:Pozdrav !
Če pedal pade na prazno not, zagotovo ni tekočine (zrak) ali pa je glavni cilinder FUČ.
saj to... fora je ko se je to naredil 3x od skupno približno 30 pritiskov... če bi bil glavni zanič bi skleal da bi se to večkrat nardil...
Uporabniški avatar
MOTO
Prispevkov: 35
Pridružen: 10 Avg 2012 02:54
Kraj: Škale

Re: bremze

Odgovor Napisal/-a MOTO »

Zdaj pa ne zastopim? Se je to zgodilo samo enkrat, ali se to ponavlja. Če si z grip kleščami stisnil gumi cev, se ta zna znotraj odluščiti in zapirati pretok tekočine. Če pa je stara zavorna tekočina in gumice otrdele, pa pri povratku glavnega cilindra potegne "fauš luft". Posledica je lahko slabše zaviranje in padanje pedala v prazno.
Uporabniški avatar
pero dagi
Prispevkov: 296
Pridružen: 02 Jan 2011 18:36
Moj vozni park vsebuje: VW T3 1.9d
Kraj: suha pri škofji loki

Re: bremze

Odgovor Napisal/-a pero dagi »

kot pavim, to se je naredilo samo 3x... gumic nisem nič stiskal, saj čeljusti nisem odklopil iz oljnega sistema, se pravi olja je enako kot prej. možno je da se bo to s časom ulaufalo :D
Uporabniški avatar
dzurdzy
Prispevkov: 313
Pridružen: 16 Mar 2011 16:19
Kraj: Celje

Re: bremze

Odgovor Napisal/-a dzurdzy »

...še enkrat prezrači bremze spredaj in zadaj!Tudi jaz sem stisnil bat,pa mi je olje vrglo ven skozi posodico..
Bolje da džabe ležiš,nego da džabe radiš!(črnogorska)
Odgovori