Zvočna izolacija itd

Motor, menjalnik....

Moderator: Zlatka aus

Odgovori
mišljeni
Prispevkov: 7
Pridružen: 07 Okt 2011 08:09

Zvočna izolacija itd

Odgovor Napisal/-a mišljeni »

Pozdrav,

Ker je moj zelenko predelan iz tovornega vozila in ker smo sedaj trije v družini, sem postal malo bolj pozoren na zvočno izolacijo - beri prenos zvoka motorja in menjalnika preko karoserije ter prenos zvoka gum/koles v notranjost vozila. Torej tam pri 90 km/h se seveda že konkretno sliši zvok motorja in menjalnika ob žvižganju vetra - tam pri zadnji klopi pa sploh. Verjetno imajo čisto drugačne občutke in izkušnje tisti, ki vozijo multivane ali doke zaradi boljše izolacije oziroma razporeditve. Sprašujem torej, ali ste sami izvedli dodatno zvočno izolacijo pri vozilu ali ste zadovoljni s tem kar je serijsko in pač ne vozite hitreje kot 80/90 km/h. Kje se torej pri vas začne tista "boleča" zvočna meja?
Prijemlje me seveda, da bi notranjost vozila raznesel ter izvedel izolacijo pri motorju ter menjalniku kot tudi v notranjosti vozila.

Prosim za mnenja.

lp
Janez
Uporabniški avatar
ideja
Prispevkov: 1168
Pridružen: 05 Dec 2010 10:47

Re: Zvočna izolacija itd

Odgovor Napisal/-a ideja »

8-) Živ 8-)
Zvočna izolacija je vsekakor dobrodošla,kaj uporabiti,je pa drugo poglavje.Po moje se najbolje odnese armafleks,tudi filc ni slab,le vlage ne prenese.Obstajajo še razne folije in pene,ampak največkrat se pa uporabi tisto kar je doma.Skratka karkoli uporabiš je boljr kot nič.
mišljeni
Prispevkov: 7
Pridružen: 07 Okt 2011 08:09

Re: Zvočna izolacija itd

Odgovor Napisal/-a mišljeni »

Pozdrav,

Se strinjam. Vendar je zadeva večplastna - ali izolacijo dati okoli motornega dela ter okrog menjalnika (pod avtom) in znotraj - verjetno bo to najbolje?? Kako pa je z votlimi deli, kjer zvok potuje naprej - po traverznah - kaj in kako s tem? Zvok recimo potuje od zadaj, kjer so "dovodi za zrak" motorja naprej po celotni kabini, hkrati se prenašajo tudi vibracije.

lp
Uporabniški avatar
bobo1841
Prispevkov: 71
Pridružen: 10 Jan 2013 22:02

Re: Zvočna izolacija itd

Odgovor Napisal/-a bobo1841 »

najbolj ti pomagajo nosilci motorja in menjalnika,morajo biti res fit ,da prenesejo čimmanj vidracij naprej na karoserijo,šele potem ti bo pomagal arnafleks in podobno,zalepiti pa ga moraš na večje površine ,ki delujejo kot membrana pri zvočniku,moj ima v motornem delu izolacijo od zunaj in pri 100 na uro je veter mnogo glasnejši kot motor.
l,p
Odgovori