Pikabu

Predstavi svoj avto in sebe.

Moderator: Zlatka aus

Odgovori
Uporabniški avatar
Anton aus
Ta glavn
Prispevkov: 1513
Pridružen: 03 Dec 2010 17:53
Kraj: Črnomelj - Izlake

Re: Pikabu

Odgovor Napisal/-a Anton aus »

No pa gremo za akcijo naprej, do Vinice treba še kaj narediti.

Anton aus: 5, 6 faza.
Expert za aircooled T3
Uporabniški avatar
Zlatka aus
Druga ta glavna
Prispevkov: 205
Pridružen: 04 Apr 2011 07:19
Kraj: Mozirje-Izlake

Re: Pikabu

Odgovor Napisal/-a Zlatka aus »

Jao, Šterk, ti imaš pa res vse pod kontrolo. Jaz sem nekaj malega že sama postorila, nekaj še bom, seveda...
Odsrtranila sem zgorelo armaturo, kar sem lahko stropa, očistila kaj se je v grobem dalo, aus sedeži, kozorrog (Jože iz Nazarij) se je danes velikodušno ponudil, da mi sedeže globinsko očisti,...
Zdaj se lotim nadaljnjega čiščenja stropa, ostalo bo moralo počakat na kakšnega večjega mojstra, da ne bom naredila več škode kot pa koristi.
Vsekakor zadnja faza - roštiljada s pivom v moji domeni!!
Hvala vsem, zlati ste!!

Slika

Slika

Slika

Slika
Če bi nekateri ljudje skočili z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili!
Uporabniški avatar
dzurdzy
Prispevkov: 313
Pridružen: 16 Mar 2011 16:19
Kraj: Celje

Re: Pikabu

Odgovor Napisal/-a dzurdzy »

...žalostno,kar bo v moji moči bom pomagal in sicer kar se tiče ličarije,se pravi faza 3,pridem pogledat kakšno je stanje pa se potem naprej dogovarjava,v glavnem ne skrbi,vse se bo uredilo...hvala bogu da je s tabo vse ok!
...se vidimo! :D
Bolje da džabe ležiš,nego da džabe radiš!(črnogorska)
Uporabniški avatar
ideja
Prispevkov: 1168
Pridružen: 05 Dec 2010 10:47

Re: Pikabu

Odgovor Napisal/-a ideja »

8-) Živ 8-)
Prijavljen za zadnjo zaključno fazo,vmes pa lahko vskočim na pomoč.
Material za zamenjavo je pa itak že pripravljen,samo se je potrebno dogovorit kam ga dostavim,saj se mi zdi najbolj smotrno,da se pobarvan kombi prelocira v Črnomelj,da bo Anton v miru podelal svoje faze.
Upam,da armature še nisi vrgla stran,ker je na njej zapiralo predala.
Uporabniški avatar
pero dagi
Prispevkov: 296
Pridružen: 02 Jan 2011 18:36
Moj vozni park vsebuje: VW T3 1.9d
Kraj: suha pri škofji loki

Re: Pikabu

Odgovor Napisal/-a pero dagi »

uf anton, to si pa res logistično doteral :D
mislim da bo potrebno to v živo speljat da se ornk dogovorimo, razporedimo po fazah in izberemo termine, uskladimo urnike:)
drugače pa, ja, anton, se popolnoma strinjam z razdelitvijo dela po tvojem planu
Uporabniški avatar
Blue Sky
Prispevkov: 25
Pridružen: 14 Jan 2011 22:54
Kraj: Škofja Loka

Re: Pikabu

Odgovor Napisal/-a Blue Sky »

Jst po potrebi drug teden vzamem en dan dopusta pa pridem na fazo dva... Se zmenimo v Vinici...
Uporabniški avatar
Anton aus
Ta glavn
Prispevkov: 1513
Pridružen: 03 Dec 2010 17:53
Kraj: Črnomelj - Izlake

Re: Pikabu

Odgovor Napisal/-a Anton aus »

Sem še enkrat pregledal logistiko in opazil svoje napake glede faz od 5 - 7. Faza sedem se premakne na 5, 5 na 6, 6 na 7 oziroma:


1. faza:

-demontaža notranje opreme
-demontaža tapet na stenah in vratih
-odstranitev izgorenega stropa
-odstranitev izgorene armature
-odstranitev notranje ventilacije
-odstranitev izgorene električne napeljave
-demontaža kompletne talne tapeciringe
-demontaža glavnega zavornega cilindra in ostalo kaj pride zraven

Med faza 1-2:

-globinsko čiščenje notranjih sedežev
-globinsko čiščenje talne tapeciringe
-čiščenje vratnih tapet

2.faza:

-čiščenje notranjosti kombija aless kompleto, da se vidi kaj se da očistit in kaj je izgoreno, in bo potrebno prebarvati.
-rahel problem predstavlja strop ker se je izolacija zapekla v barvo in je čiščenje težavno, predlagam da tam kjer je izgoreno kar gas s brusnim papirjem. Strop je bil deležen največjega sranja ker je najvišja točka v avtu in bo morda potrebno celega prebrusit in pobarvat.
-izpod armature je verjetn pleh ves ožgan in bo potrebno vse pobrusit in prebarvat.
-tudi zgornji robovi vrat so kritični bo verjetno potrebno prebarvat.

V tej drugi fazi dela pridejo v poštev vsi ki vejo delat z šmergl papirjem.

3. faza:

Bolj zahtevno delo
- priprava avtomobila za ličanje, delo namenjeno majstrom, ki vedo kako se to počne.

4 faza:

Barvanje notranjega prostora kombija ter tudi zunanjost sprednja maska in del strehe od spredaj.

5. Faza:

Izdelava nove tapeciringe za strop in stebričke.

6 Faza:

-montaža vetrobranskega stekla
-montaža kpl. nove elektrike
-montaža ventilacije
-montaža zavornega cilindra in servo ojačevalnika
-montaža armature
-priklop vseh stikal in test elektrike

7. Faza:

-montaža talne tapiciringe
-montaža vratnih in stenskih oblog



Zadnja zaključna Faza:

Zaključek del in predaja avtomobila v uporabo, temu sledi zakuska za vse donatorje, ki so prispevali k obnovi T3.
-roštiljada ali odojkolada v spremstvu platojev piva.

Sedaj pa vsi ki ste prijavili za pomoč si izberit katero fazo obvladate.

Moja faza dela: 6,7
Expert za aircooled T3
Uporabniški avatar
Zlatka aus
Druga ta glavna
Prispevkov: 205
Pridružen: 04 Apr 2011 07:19
Kraj: Mozirje-Izlake

Re: Pikabu

Odgovor Napisal/-a Zlatka aus »

Res nimam besed, s katerimi bi vam izrazila svojo hvaležnost. Ko sem v obupu stala ob AC in gledala plamene, ki so divjali po kombju, si nikakor nisem mislila, da bi iz tega lahko kaj dobrega potegnila. Le predstavljam si lahko kako se je počutil tisti, ki sem ga klicala v obupu in je na drugi strani telefona lahko le poslušal kaj se dogaja...občutek nemoči je bil na obeh straneh neznosen, gotovo. Njemu ne bom mogla nikdar povrniti, kaj je storil zame, kot tudi ne vam, a če bom kdaj lahko komu kaj povrnila,...ni treba prosit, le recite.
Ker je doslej logistično plat akcije vodil Anton, bom hvaležna če zanjo skrbi še naprej, kolikor bo le mogoče, saj meni ne gre. Na Vinici se bomo torej pogovorili v miru kdo, kdaj, kaj in kje...

Še enkrat neizmerna hvala!!! Nikoli ne bom mogla tega dovolj poudarit.
Če bi nekateri ljudje skočili z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili!
Uporabniški avatar
dzurdzy
Prispevkov: 313
Pridružen: 16 Mar 2011 16:19
Kraj: Celje

Re: Pikabu

Odgovor Napisal/-a dzurdzy »

...v tem je smisel vsega tega ne samo da se imamo fajn,ampak da si tudi pomagamo,kakorkoli sem šel pogledat kakšno je stanje kombija in sicer je stvar sledeča:
-najbolj se bodo rabile pridne roke ki imajo dosti časa,ker je treba veliko na roke zbrusit,glede na to da poznam ličarijo lahko še koga na hitro naučim osnove ličarije,ker največ dela je okoli priprave na ličarijo,kar pa sam ne morem naredit zaradi časovne stiske,kolikor bo čas dopuščal bom naredil,pomagal, pokazal,naučil,svetoval,je pa treba avto tudi pošvasat okoli sprednjih sedežev,to bom naredil jaz,mislim pa da bi blo najbolje da vsi ki kakorkoli lahko pomagajo,da se zmenimo eno soboto ali nedeljo,pa nardimo skupaj akcijo,pa če bo anton to organiziral,pa sporočil,pa se lahko tudi v enem dnevu ogromno naredi,se pravi,da bi zdaj blo treba vse pobrusit notri okoli armature,ročno,kar je zunaj in kar je ravno imam jaz mašino,rabimo brusni papir granulacije 120 in 220,temeljno barvo,po možnosti epoksi,če ne pa vsaj dvokomponentno,ker ponekod bo treba zbrusit do pleha ker je vse prežgano,potem pa to takoj zgrundirat,varilni aparat imam jaz,pa še kaj bi se našlo,skratka imamo vse samo še nekaj pridnih rok...anton nadaljuj... :D
Bolje da džabe ležiš,nego da džabe radiš!(črnogorska)
Uporabniški avatar
Anton aus
Ta glavn
Prispevkov: 1513
Pridružen: 03 Dec 2010 17:53
Kraj: Črnomelj - Izlake

Re: Pikabu

Odgovor Napisal/-a Anton aus »

Dzurdzy pohvale vredno lepo si to napisal. Verjetno bi Zlatka hotela, da sem zraven jaz pa pred ponedeljkom ne morem, ker čez vikend imamo srečanje Podzemelj vmes imam pa še eno praznovanje..

Sedaj ko imamo v ponedeljek praznik bi bilo dobro, da naredimo ponedeljkovo brusilno akcijo. Do takrat se nabavi brusni papir pa temeljno pa še kaj. Jaz bom vzel orodje s seboj za snemat stekla ven če se odločimo stranska stekla ven dat da se potem cel avto od znotraj špricne.

Sedaj pa Dzurdzy, Pero Dagi...... Bojan morda še organizira Joškota, če vam praznični ponedeljek odgovarja za celodnevno delo javite, da se vemo pripravit.

Zlatka in njeni starši bodo pa poskrbeli za hrano in pijačo.
Expert za aircooled T3
Odgovori